• dekra1
 • garstka
 • spac
 • NOVABUD2

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

 • reklama-g24.jpg
wtorek, 09 czerwca 2020 10:04

Owczy pęd a zakłady bukmacherskie

Początki w bukmacherce bywają trudne, bo choć wejść do świata zakładów bukmacherskich jest bardzo łatwo, to sukces odnosi w nim tylko niewielki odsetek typerów. Jedną z najczęstszych pułapek, w jakie wpadają nowicjusze, jest owczy pęd.

Owczy pęd w zakładach bukmacherskich

Wejść do świata zakładów wzajemnych jest niezwykle łatwo, ale żeby odnieść sukces w bukmacherce, potrzeba sporo wiedzy i doświadczenia. Na początkujących typerów czeka mnóstwo pułapek, a wśród tych, w które wpadają oni najczęściej, znajduje się np. owczy pęd.

Definicja

Jak można przeczytać w Wikipedii, owczy pęd jest terminem występującym w żargonie giełdowym, gdzie oznacza gwałtowne i nieuzasadnione kupowanie lub sprzedawanie akcji, naśladując aktualny trend. „Nazwa tego pojęcia wywodzi się z obserwowanego u wielu zwierząt stadnych, szczególnie zauważalnego jednak u owiec zachowania, polegającego na skłonności do poruszania się w ścisłym stadzie za swoim przewodnikiem. Wszystkie owce biegną tam, gdzie ich najbliżsi sąsiedzi w stadzie, a te z owiec, które widzą przewodnika, podążają za nim”.

Co to ma wspólnego z bukmacherką?

W zakładach bukmacherskich na kursy wpływ ma wiele czynników, a jednym z nich są działania tłumu. Jeśli na zwycięstwo drużyny X stawia coraz więcej osób, to kurs na taki rezultat spotkania będzie z biegiem czasu coraz niższy. Dzieje się tak z tego względu, że bukmacher zawsze stara się zminimalizować ewentualne straty. Niewielu początkujących typerów zdaje sobie sprawę z tego, że tak to funkcjonuje i większość obstawiających zamiast dokonać rzetelnej analizy zdarzenia pomyśli tylko: „postawię na triumf zespołu X zanim kurs jeszcze bardziej spadnie, a skoro cały czas spada, to X musi przecież wygrać”.

Jak uniknąć owczego pędu?

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze upatrzone wcześniej spotkanie nie będzie musiało się zmagać z konsekwencjami wyborów podejmowanych przez tłum, to najlepiej zawrzeć zakład tuż po otwarciu rynków. Taka strategia z jednej strony uniemożliwia dogłębną analizę, lecz z drugiej pozwala uzyskać w miarę wysoki kurs na faworyta. Drugim sposobem jest natomiast unikanie najpopularniejszych wydarzeń. No i oczywiście przed zawarciem zakładu warto zapoznać się z kursami wystawionymi przez różnych legalnych bukmacherów, aby wybrać ten najbardziej korzystny. Spis tych legalnych firm znaleźć można na Legalny-Bukmacher.com.

Nie tylko wady

Owczy pęd to pułapka, w którą bardzo łatwo wpaść, kiedy tak jak znakomita większość typerów stawia się na faworytów. Każdy rozsądny gracz wie jednak o tym, że w bukmacherce nie ma pewniaków, i że każdy potentat może przegrać. Dlatego istnieje również grupa obstawiających, których strategia opiera się na wskazywaniu na zwycięstwo underdoga lub remis i takim osobom lawinowy spadek kursu na zwycięstwo zespołu X przynosi często wzrost kursu na zwycięstwo drużyny Y lub na to, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Żeby wyciągnąć maksimum korzyści z meczu zagrożonego zjawiskiem owczego pędu należy postąpić dokładnie na odwrót jak w przypadku chęci jego uniknięcia, czyli zawrzeć zakład tuż przed zamknięciem rynków. Dzięki temu uzyskamy możliwie wysoki kurs na rezultat inny niż wygrana potentata oraz całą gamę informacji, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję.

Graj legalnie i odpowiedzialnie

Grając u bukmachera nie zapominaj o wiążącym się z tym ryzyku uzależnienia. Obstawiając u nielegalnych bukmacherów gracz naraża się na wysokie kary, dlatego obstawiaj tylko u legalnych bukmacherów z licencją Ministra Finansów. 18+

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • TMoraski.jpg
 • toruniewska.png
 • MRozycka.jpg
 • AFilipczak.jpg
 • matuszewska.png
 • 20201020_102639.jpg
 • stepniak.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin