• NOVABUD2
 • jysk
 • baner do internetu 1000 x 300
 • garstka
 • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 • reklama-g24.jpg
wtorek, 28 kwietnia 2020 10:11

Jesteśmy #zdalnidopomocy

Kolejne tygodnie spędzone w izolacji od najbliższej rodziny, przyjaciół, usług i rozrywek wystawiają na próbę cierpliwość każdego. Wzrasta zainteresowanie możliwościami załatwiania wielu spraw online.

W tym czasie warto pamiętać o tych, którzy gorzej odnajdują się w świecie internetowych funkcjonalności. Odpowiedzią jest akcja #zdalnidopomocy, która inspiruje młodych do wsparcia bliskich w załatwieniu spraw online, bez wychodzenia z domu.

Życie przenosi się do internetu

Wzrost zainteresowania Polaków funkcjonalnościami, usługami i rozrywkami dostępnymi online jest coraz bardziej zauważalny. Osoby biegłe w poruszaniu się po internetowym świecie doskonale przystosowały się do panujących warunków. Zdalne płatności, zamawianie produktów online, regulowanie opłat i rachunków, załatwienie spraw urzędowych, ale także dokształcanie się i inne elementy naszej codzienności – spotykanie się z przyjaciółmi, wypełnianie czasu dobrymi filmami i książkami. To wszystko jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dostęp do internetu oraz smartfon lub komputer. A co z osobami starszymi, które do tej pory większość spraw realizowały osobiście? W odpowiedzi na ten problem i z inicjatywy ING, powstała akcja #zdalnidopomocy, której ambasadorką została m.in. Kasia Gandor, popularna influencerka i twórczyni krótkich dokumentów oraz filmów popularnonaukowych na YouTube.

W czasach tak trudnych, jak obecne, pokrzepia mnie myśl, że za każdą akcją zawsze idzie proporcjonalna do niej reakcja. Nie możemy widzieć się z bliskimi, ale znajdujemy dziesiątki sposobów na pielęgnowanie relacji w inny sposób. Rzeczywistość buduje bariery, szczególnie trudne do pokonania dla osób starszych, nieobeznanych cyfrowo, ale pojawiają się inicjatywy, które umożliwiają im sprawne nawigowanie w tych nowych okolicznościach. Jeśli moja obecność w kampanii #zdalnidopomocy ma pomóc, chociażby jednej rodzinie w pokazaniu osobom starszym, jak ogarniać sprawy online, to nie zastanawiam się długo nad tym, czy do niej dołączyć – mówi Kasia Gandor.

W akcję zaangażowali się też inni internetowi twórcy, m.in. znany ze świata gier ReZi, vloggerki lifestylowe Ola Żuraw i Sylwia Lipka czy Naruciak, który na swoim kanale publikuje parodie filmów i programów. Wspólnie pokazują, że pomoc osobom starszym w trudnym dla nich okresie izolacji jest prosta i niezwykle potrzebna.

Wachlarz możliwości zdalnego bankowania

Dla starszych osób wizyta w banku była dotychczas stałym elementem zarządzania domowymi finansami. Niewielu z nich jest świadomych możliwości, które oferuje nowoczesna bankowość. Można pomóc swojej babci czy dziadkowi w zrozumieniu zdalnego bankowania i nauczyć ich załatwiać swoje sprawy bez wychodzenia z domu.

 1. Na początek – konto osobiste. Do jego założenia wystarczy tylko pięć minut, a cały proces jest jasny i mało skomplikowany. Pomocny może okazać się video poradnik poświęcony temu zagadnieniu.
 2. Przydatny element do zarządzania finansami bez wychodzenia z domu to z pewnością aplikacja mobilna. Wystarczy chwila, aby aktywować bankowość mobilną i cieszyć się przyjaznym i nieskomplikowanym bankowaniem za pomocą smartfona. Za pomocą aplikacji można opłacić rachunki albo ustawić płatności cykliczne, wykonać przelew, załatwić sprawy urzędowe czy zawiesić ratę spłaty kredytu. A to wszystko bez wychodzenia z domu.
 3. Równie istotne jest korzystanie z prostej płatności za pomocą kodów BLIK. Jak płacić w internecie można dowiedzieć się tutaj.

Wszyscy jesteśmy #zdalnidopomocy. Wystarczy zachęta dla bliskiej osoby, pokazanie spektrum możliwości, odrobina cierpliwości i gotowości do pomocy.

Izolacja nie taka straszna

Konieczność rezygnacji z załatwiania wszelkich spraw finansowych osobiście to nie jedyny problem, z którym mierzą się dziś osoby starsze. Będąc najbardziej zagrożoną grupą wiekową, musieli zrezygnować ze spotkań z rodziną i przyjaciółmi, rekreacyjnych spacerów i wychodzenia z domu. Spotkania na kawę z przyjaciółką, wyjście na niedzielny obiad z wnukami czy cotygodniowa partyjka brydża mogą również odbyć się online! Ciągłe śledzenie newsów o pandemii powodujące u starszej osoby niepotrzebny stres można natomiast zastąpić wartościową literaturą i filmografią dostępną online. Rozmowę twarzą w twarz w ulubionej kawiarence – video połączeniem, które możliwe jest w każdym smartfonie, a wyjście do restauracji zamówieniem ulubionego jedzenia na dowóz. Obecne czasy oferują mnóstwo możliwości, dlatego warto być samodzielnym w internetowym świecie.

Martyna Antecka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20200803_084256.jpg
 • 20200731_112454.jpg
 • 20200804_081805.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok