• Sławek2
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

Czajka

  • SoftNet2.png
  • RAMBO-BANER-G24.jpg
  • PIES-BANER-G24-1.jpg
sobota, 09 lutego 2019 12:00

Święta Rita

Św. Rita jest patronką „od spraw beznadziejnych”. Co to znaczy? Kiedy dopada nas codzienność, brak jakichkolwiek rozsądnych rozwiązań, warto zatrzymać się i w chwili skupienia przywołać na myśl jakie życie wraz z wartościami przedstawia nam św. Rita?

Popularne staje się nabożeństwo 15 czwartków, które należy odliczyć przed wspomnieniem św. Rity, które przypada na 22 maja. Stąd w tym roku 7 lutego rozpoczyna się to nabożeństwo. Dlaczego 15 czwartków? Ponieważ są one symbolem 15 lat, przez które św. Rita nosiła na czole stygmat.

Postać św. Rity naznaczona była długim cierpieniem, przez to teraz ludzie wypraszają u niej łaski. Przyszła na świat w Roccaporena. Rodzicami byli Amata Feri i Antonio Lotti. Długo nie mogli mieć potomstwa, w końcu doczekali się. Na świecie pojawiła się Rita. Już od dziecięcych lat było widać znamiona świętej u dziewczynki. Historia głosi, że leżąc w łóżeczku wpadł rój pszczół do jej buzi i zaraz wyleciał. Żyła według przykazań Bożych. Chciała wstąpić do klasztoru. Jednak jej losy potoczyły się inaczej. Wyszła za mąż. Miała dwóch synów. Losy Rity wyglądały różnie. Ostatecznie po śmierci męża i stracie synów wstąpiła do sióstr augustianek. Rita została kanonizowana w 1900 roku.

Wielu zawdzięcza jej nawrócenie. Św. Rita pokazuje, że można żyć według dekalogu z miłością Bożą i bez przywiązania do dóbr doczesnych.

Rozpoczęcie nabożeństwa 7 lutego daje szansę, aby także przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, porzucić przywiązanie do dóbr materialnych, być pogodnym, otwartego serca.

Renata Mielniczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok