• Sławek2
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

Czajka

  • SoftNet2.png
  • RAMBO-BANER-G24.jpg
  • PIES-BANER-G24-1.jpg
sobota, 28 lipca 2018 10:35

Ciekawa Święta

Niedawno obchodziliśmy wspomnienie św. Anny. Anna jest symbolem i patronką matek, rodzin i małżeństw, które pragną mieć potomstwo. Ale także kiedy prosimy o deszcz i lepszą aurę wznosimy imienia Anny.

Anna i Joachim jak wiadomo w historii to dziadkowie Jezusa. Są symbolem pięknej i trwałej miłości. Dla człowieka miłość jest pięknym uczuciem. To wsparcie w drugim. Jest potrzebą posiadania bliskiej osoby i bycia ze sobą pomimo trosk. Jak wiadomo nie tylko radość, ale i niekiedy poważniejsze chwile napotykają człowieka i wówczas ważne, aby nie był sam. Samotność dokucza naszej duszy, lecz w miłości nie ma pustki. Oczywiście w tej prawdziwej i szczerej. Dopóki nie odkryjemy sensu naszego życia także i sfera duchowa pozostanie w cieniu. Odkrycie tajemnicy daje nam wielką miłość Boga. Jeżeli serce przytuli się z miłością będziemy czuć się bezpiecznie. Życie małżeńskie i rodzinne rozkwita jeżeli jest miłość do kościoła. To wspólna modlitwa i msze św. oraz inne nabożeństwa utrwalają to uczucie. Miłość przez duże M. Co to znaczy? To trudno wyjaśnić. Każdy sam oceni. Ale na pewno postać św. Anny pokazuje, jak ważne, aby wierzyć i jak warto mieć bliską osobę przy sobie i nie zapominać o tej miłości.

Anna i Joachim są pochowani w Jerozolimie. W Polsce jest wiele miejsc oznaczonych jej kultem, wiele świątyń nosi jej imię, jak i wiele kobiet.

Prawdziwa miłość nie ustanie. Postawa chrześcijanina i prawdziwej miłości zapisana jest w Liście do Koryntian w Hymnie o miłości św. Pawła.

Św. Anna to ciekawa święta. Jest patronką babć, a także jest wzorem dla młodego pokolenia.

Renata Mielniczuk

Czytany 1134 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok