• euromedia
  • Sławek2
  • kardia
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • nagrobki.png
  • SoftNet2.png
  • kwojtalik.png
poniedziałek, 18 grudnia 2017 13:04

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży 

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży: smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież im służą m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy.

Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. Słuchaczami prelekcji na temat cyberzagrożeń i odpowiedzialności prawnej nieletnich byli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Dobór odbiorców prelekcji nie był przypadkowy, ponieważ młodzież w tym przedziale wiekowym masowo korzysta z internetu, a bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym, lecz niestety często pomijanym aspektem. Gostynińscy policjanci oraz licealiści omówili przejawy nękania rówieśników za pośrednictwem internetu oraz skutki umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Funkcjonariusze przestrzegali swoich rozmówców przed kontaktami z osobami nieznajomymi w sieci.  Przypomnieli, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Może to być osoba mająca skłonności do obcowania z nieletnimi lub ktoś, kto używając psychotechnik lub innych metod, będzie nakłaniał np. do okaleczenia się. O każdym przypadku nawiązania kontaktów o takim charakterze dzieci powinny powiadomić rodziców, a następnie organy ścigania. Niestety młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany, co może prowadzić do różnych zagrożeń. Celem zajęć było także uświadomienie uczniom, że w internecie nie jesteśmy anonimowi.   mł.asp. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

Czytany 1476 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
Lisek retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok