• kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24-2.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
czwartek, 27 czerwca 2019 11:14

Zapraszamy na V JARMARK GOSTYNIŃSKI ŚW. JAKUBA

Już po raz piąty w naszym mieście odbywać się będzie Jarmark Gostyniński św. Jakuba. Tegoroczne miejskie święto zaplanowano tradycyjnie już na terenie zamku i podzamcza oraz na Rynku miejskim w dniach 5–7 lipca. Przez ten lipcowy weekend zamek rozbrzmiewać będzie dobrą muzyką zapewniając doskonałą zabawę.

Darczyńcą Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba jest Fundacja Energa, Partnerem Fundacja PZU, a sponsorem PKN ORLEN.

W tym roku, w dniach od 5 do 7 lipca, organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, które rozpoczynają się piątkowym Wieczorowym Kinem Plenerowym w Rynku Miasta, w którym wyświetlony zostanie ubiegłoroczny hit, zdobywca czterech Oscarów, Złotych Globów i wielu innych nagród – film pt. "Bohemian Rhapsody". Jest to porywająca opowieść biograficzna o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym.

Sobotni dzień Jarmarku rozkręca się od południa, gdzie w godzinach 12.00–17.00 odbywać się będzie Rodzinna Detektywistyczna Gra Terenowa Śladami Jakuba z Gostynina, z udziałem aktora Bronisława Cieślaka odtwórcy m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 Zgłoś się. Warunkiem uczestnictwa w Grze jest rejestracja do 4 lipca, zespołu liczącego od 2 do 4 osób.

Od godz. 12.00 na terenie przy Zamku Gostynińskim uruchomiona zostanie strefa handlu, strefa historyczna z wioską historyczną, a w Zamku wystawy historyczne takie jak: ,,Śladami Jakuba z Gostynina", "Stanisław Moniuszko" i "Gostynin w starej fotografii".

Oficjalne otwarcie Jarmarku przez Burmistrza Pawła Kalinowskiego nastąpi o godzinie 18.00, a zaraz po nim odbędzie się rozstrzygnięcie "Rodzinnej Detektywistycznej Gry Terenowej Śladami Jakuba z Gostynina".

Sobotnią część muzyczną rozpocznie o godz. 18.30 koncert pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Samiego Harba, który był wielkim odkryciem The Voice Of Poland 2016. Jak sam o sobie mówi "Śpiewanie jest najłatwiejszą formą jaką zna, żeby zaprezentować swoją osobowość".

Następnie o 19:00 usłyszymy koncert zespołu GOOSEBUMPS – czyli siedmiu energetycznych i nietuzinkowych mężczyzn, śpiewających a’capella hity z repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B.

Kulminacją sobotnich występów muzycznych będzie koncert gwiazdy wieczoru – Kayah. Od 21.00 usłyszymy znane utwory muzyczne w jej wykonaniu. Kayah jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej porusza się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Jest autorką wielu przebojów jak “Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świątecznego „Ding Dong”. Kayah, to wyjątkowa osobowość telewizyjna, którą będziemy mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć.

Na zakończenie imprezy będziemy bawić się przy dyskotekowych rytmach z DJ Qbikiem, który już nie raz uświetniał swoim występem imprezy miejskie i "rozkręcał" tanecznie naszych mieszkańców i przybyłych gości.
Ostatniego dnia Jarmarku, czyli w niedzielę, zapraszamy od godz. 12:00 do skorzystania z atrakcji strefy handlowej, historycznej wraz z wioską historyczną oraz strefy zabaw dla dzieci.

O godzinie 16:00 na scenie rozpocznie się Koncert Disneyowski pn. "Barwy, które kolorowy niesie wiatr". Dzieci usłyszą piosenki z animowanych filmów z fabryki snów Disneya takich jak np. „Pocahontas”, „Zaplątani” czy „Kraina lodu”.

Następnie o 17.30 na scenie zaprezentuje się nowo powstały gostyniński chór Arce Cantores. Chórzysci pod kierownictwem Michała Pilichowicza przedstawią zróżnicowany repertuar, a przede wszystkim muzykę rozrywkową.

Po chórze na scenie wystąpi ubiegłoroczny debiutant, znany gostyniński muzyk Paweł Pilichowicz wraz z Przyjaciółmi. Usłyszymy piosenki o różnym charakterze muzycznym – kompozycje rockowe, popowe, jazzowe i inne.

Finałowy koncert tego wieczoru rozpocznie się o godz. 20.00, kiedy to na naszej scenie zaprezentuje się znany wszystkim mieszkańcom zespół "Nowa Kultura" prezentujący muzykę na gruncie reggae/rock, koncertujący w wielu miejscach w kraju. Wśród wartych wymienienia są m.in. toruńską edycję Africa is Hungry 8/9, Przystanek Woodstock – Żary'99 oraz inne imprezy klubowe. Ich koncerty są gwarancją doskonałej zabawy. Potrafią "rozkołysać" każdą widownię.

Darczyńcą tegorocznego Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba jest Fundacja Energa, Partnerem Fundacja PZU, a sponsorem PKN ORLEN. Pozostali sponsorzy wydarzenia to: Izolbet, Bora Sp. z o.o., La Playa, Kellog’s.

Jesteśmy przekonani, że mile spędzicie Państwo czas podczas tegorocznej imprezy miejskiej. Niech będzie to wspaniały wypoczynek i relaks.

Do zobaczenia na Jarmarku Gostynińskim!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Czytany 1485 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok