• euromedia
  • kardia
  • kutno1
  • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • kwojtalik.png
  • nagrobki.png
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 31 grudnia 2018 11:50

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia

 Mijający okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas w którym częściej wyjeżdżaliśmy na  rodzinne spotkania, czy też uczestniczyliśmy w uroczystościach religijnych. Na drogach był wzmożony ruch pojazdów i pieszych często zaaferowanych zakupami. W połączeniu ze zmiennymi, często bardzo niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powodowało sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 

 

Za nami pierwszy etap działań „Bezpieczne Święta 2018”. W dniach 21-26.12.2018 r. gostynińscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne na drogach powiatu gostynińskiego. W okresie tym, policjanci sprawdzili 282 kierujących pod kątem stanu trzeźwości. Przeprowadzili 89 kontroli drogowych. Ponadto doszło do ośmiu niegroźnych kolizji drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy, gdzie jeden przekroczył prędkość w terenie zabudowanym ponad 50 km/h. Fakt, że w tym gorącym okresie nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych, dobrze świadczy o kierowcach poruszających się po drogach powiatu gostynińskiego. Niestety tuż po świętach doszło do dwóch niegroźnych kolizji na przejściach dla pieszych z ich udziałem. W jednym przypadku, gdzie kierowca nie pozostał na miejscu zdarzenia, fakultatywnie zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 
W dniach 31.12.2018 r. – 01.01.2019 r. przeprowadzone będą kolejne działania w ramach akcji „Bezpieczne Święta”. Policjanci będą bezwzględnie reagować na:


        egzekwowanie jazdy z dozwoloną prędkością przez kierujących, szczególnie w obszarach zabudowanych, 
        kontrola trzeźwości kierujących 
        egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, 
        utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.


Pamiętajmy, że w tym czasie na ulicach i drogach będzie większa niż zwykle ilość policjantów, do których zawsze można się zwrócić o pomoc. Poza działaniami ruchu drogowego, wzmożone działania realizować będzie także patrole prewencji oraz służby kryminalnej. 
        Dodatkowo w noc sylwestrową na terenie naszego miasta w rejonie Rynku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane powitaniem Nowego Roku, które przewidziane jest pomiędzy godzinami 23:00 – 1:00. W tym czasie na skwerze miejski, spodziewany jest wzmożony ruch pieszych, z uwagi na to apelujemy do wszystkich kierujących jak i pieszych o zachowanie w tym rejonie szczególnej ostrożności. 

asp. Paweł Łuczak 
KPP w Gostyninie 

Czytany 615 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
Lisek retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok