• kutno1
 • choinki2
 • bsbs

  marqs AKmedia viper 

 • 0001.jpg
 • BANER-G24-1.jpg
 • BANER-G24-2.jpg
 • SoftNet2.png
piątek, 21 grudnia 2018 19:35

Rada Powiatu przyjęła budżet na 2019 rok

Budżet Powiatu na rok 2019 po stronie wydatków zamyka się kwotą 57.155.556,19 zł. Na zadania inwestycyjne radni zaplanowali zaledwie 1.195.761,50 zł z czego na zakup samochodu osobowego 120.000,00 zł. Starosta Arkadiusz Boruszewski odnośnie zakupu samochodu: My też powinniśmy się reprezentować, a nie jeździć składakami. 

Przeciwko budżetowi głosowało sześcioro radnych z PiS, jedynie Katarzyna Leśniewska była wyjątkiem i wstrzymała się od głosu, za budżetem głosowała cała koalicja rządząca. Komisja Rozwoju, Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa, której przewodniczy Kazimierz Majchrzak negatywnie zaopiniowała projekt budżetu i wprowadziła trzy wnioski: zmniejszenie wydatków na funkcjonowanie Starostwa z 6,5 mln zł do 6,2 mln zł, budowę Orlika przy Zespole Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz opracowanie projektu budowlanego sali sportowej przy LO im. T. Kościuszki. Kiedy Starosta Arkadiusz Boruszewski usłyszał proponowane wnioski poprosił o 5 minut przerwy.
Po przerwie przewodnicząca Rady Powiatu Katarzyna Osowicz-Szewczyk poinformowała, że zgodnie z paragrafem 81 ustęp 3 Statutu Powiatu Gostynińskiego bez zgody Zarządu, Rada Powiatu nie może wprowadzić w projekcie uchwały budżetowej zmian powodujących zmniejszenie dochodów lub zwiększenie wydatków.

Wyjaśnieniami starosty zaskoczony jest Marian Pagórek i pyta – To po co jest Rada Powiatu? To po co jest sesja budżetowa? 

- Nie można wnieść poprawek budżetowych – powiedział portalowi gostynin24 członek Zarządu Roman Augustyniak, ten sam, który w kampanii wyborczej szumnie zapowiadał budowę kompleksów sportowych przy szkołach. W budżecie na przyszły rok nie ma nawet grosza na infrastrukturę sportową.

- Zadbamy o budowę kompleksów sportowych przy naszych szkołach. Rozwój fizyczny dużej populacji uczniów w Powiecie Gostynińskim pozostawia bardzo wiele do życzenia. Winę za ten stan rzeczy ponosi skromna infrastruktura sportowa przy naszych placówkach oświatowych. Trzeba to zmienić, zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.

Doprowadzimy do realizacji inwestycji bardzo ważnej dla Naszego Liceum Ogólnokształcącego - Budowa Hali Sportowej, ale również Nasz "Elektryczniak" i "Budowlanka" doczekają się profesjonalnego sportowego boiska wielofunkcyjnego – tak pisał w czerwcu tego roku jeszcze kandydat na radnego Roman Augustyniak (pisownia oryginalna) 

A co mówi pół roku później Roman Augustyniak, już jako członek zarządu tego Powiatu?

Na budowę dróg Zarząd przeznacza marne 200 tysięcy zł, chodzi o przebudowę drogi Suserz-Józefków-Trębki i to wszystko.

Skarbnik Powiatu Gostynińskiego Elżbieta Kijek przekonywała, że budżet jest dobry i oszczędny. Nie uważa, że wydatki na funkcjonowanie Starostwa w kwocie 6,5 mln zł są zawyżone, co sygnalizowała opozycja.  

 

Radni z PiS Adam Waloch i Andrzej Krzewicki dosadnie wypowiadali się o projekcie budżetu i dziwią się, że Zarząd nie uwzględnił środków na projekt sali sportowej przy LO. 

and.

Czytany 2486 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+16 # alex 2018-12-24
Z zakupem Forda niech się pan starosta wstrzyma bo do Zespołu Szkół wracają po prawomocnych wyrokach bezprawnie zwolnione w 2016 roku nauczycielki.Kwota za ich powrót może w sumie przewyższać wartość onego Forda za 120.000 pln
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Nowy Ford 2018-12-23
Dwieście tysięcy na drogi sto dwadzieścia tysięcy na samochód służbowy dla nowego pana starosty ludzie otwórzcie oczy w starostwie dwa lata temu kupili NOWEGO FORDA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # emeryt 2018-12-22
Pan Redaktor tego i tak nie puści, ale przynajmniej sam przeczyta. Gostynin nie jest biednym miastem, jak często słychać. Burmistrz podwyżka 2700 zł., samochód dla starosty 120 000 zł. Pytam, co zrobił burmistrz w 2018, że zasłużył na taką podwyżke i co będzie reprezentował starosta siedząc w tej linuzynie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Wazelina 2018-12-23
Ale cię Pan redaktor zrobił w konia....i puścił....ha ha ha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # emeryt 2018-12-24
ale drugiego wpisu juz nie. Widocznie cos przeszkadzalo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Wazelina 2018-12-24
Pewnie głupoty wypisywales
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # emeryt 2018-12-25
na pewno zadnej wazeliny tam nie napisalem. Spokojnych rodzinnych Swiat zycze Tobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Zenek 2018-12-22
A może wystarczyło, żeby PiS nie był w opozycji. To by gadać teraz nie musiał. Rządził. I budżet byłby po ich mymysli. A tak teraz na nie są bezskutecznie. Śmieszne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Do lesniewic 2018-12-21
Augustyniak- w styczniu oczekuje Twoich pomysłów . Póki co slabizna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

 • KMajewska.jpg
 • DCzaczkowska.jpg
 • JDomzal.jpg
 • JSeliwiak.jpg
 • 20191213_170533.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok